Zapraszamy do naszego salonu optycznego LuxVision w Zgierzu na profesjonalne badanie wzroku. Badanie wykonuje dyplomowana optometrystka – mgr Małgorzata Głowacka, która optymalnie dobierze korekcję do potrzeb danej osoby. Badanie wzroku wykonywane w gabinecie optometrycznym jest całkowicie bezpłatne. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na wizytę lub też do odwiedzenia naszego salonu przy ul. Parzęczewskiej 21 w Zgierzu.

Optometrysta Zgierz - kto to?

Optometrysta to specjalista, który doskonali się w wykrywaniu wad wzroku i na podstawie tych informacji zaleca najbardziej odpowiednią korekcję optyczną, która obejmuje zarówno okulary, jak i soczewki kontaktowe. Optometrysta jestem również odpowiedzialny za diagnozowanie szeregu wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, prezbiopia (starczy wzrok), zaburzenia widzenia obuocznego (zez) czy zaburzenia akomodacji.  Zaleca się coroczne badanie wzroku u optometrysty.

Kiedy zgłosić się do optometrysty w Zgierzu

Aby zapewnić właściwą korekcję wady wzroku, zaleca się konsultację z optometrystą w celu wymiany okularów lub doboru soczewek. Ważne jest również regularne badanie wzroku, najlepiej co dwa lata, w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia oczu. Zwrócenie się o pomoc do optometrysty jest wskazane, jeśli odczuwamy dyskomfort związany z widzeniem, taki jak:

  • pocieranie i mrużenie oczu
  • bóle głowy
  • trudności z ostrym widzeniem
  • lub zespół zmęczonych oczu

Jak wygląda badanie u optometrysty w Zgierzu

W trakcie badania wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i zaawansowane urządzenia. Oceniamy ostrość wzroku bez korekcji oraz aktualną ostrość wzroku w okularach korekcyjnych. Dodatkowo wykonujemy dokładne badanie komputerowe za pomocą autoreflektometru. Na podstawie tej kompleksowej oceny nasz optometrysta zaleci odpowiednie szkła okularowe, soczewki kontaktowe lub inne pomoce optyczne. Kluczowa jest współpraca pomiędzy optometrystą a pacjentem. 

Dobry optometrysta Zgierz

W naszym salonie specjalista wykonuje kompleksowy pomiar ostrości wzroku oraz dobór soczewek kontaktowych. Podczas wizyty przeprowadzamy szczegółowy wywiad, który obejmuje informacje odnośnie samopoczucia widzenia, trybu życia i potrzeb pacjenta. Wykonywane jest sprawdzenie widzenia obuocznego, które jest istotne w celu wykonania okularów progresywnych. Pomagamy wielu osobom cierpiącym na zaburzenia akomodacji, które pojawiają się z wiekiem lub na skutek chorób ogólnoustrojowych, lub też przyjmowanych leków.